news image

ŽORK JAGODINA – TERTNES 16:24 (6:12)

JAGODINA- Za hrabre rukometašice Jagodine nepremostiva prepreka u 2. Kolu EHF EL bila je norveška ekipa Tertnesa. Iako je prvi susret ulica nadu da Jagodinke, zaostatak je bio 3 gola, mogu do čak i pobede nad norežankama, ta očekivanjima su se pokazala nerealnim. U znatno izmenjenom sastavu od prošle sezone aktuelne šampionke Srbije su se nadle da će ponoviti prvo poluvreme iz Norveške kada su nadigrale domaćina 16:19 i na kraju 29:26. Međutim, previše promašenih zicera, previše početničkih greški, udaljile su Jagodinke od daljeg nastupa u Evropi. Prednost domaćeg terena, pretvorena je u suprotnost, po rezultatu, ali i igri na terenu. Norvežanke su bile superiornije, znale su šta žele i od tog svog cilja nisu odstupale do poslednje sekunde. Jagodinske rukometašice nemaju sastav za evropske domete, to nije ni bio cilj na početku sezone. Susret sa moćnim Norvežankama bio je prilika da se vide konačni dometi i mogućnosti ekupe i pojedinaca, te da se ekipa uigra i dobije na iskustvu. Rezultat u Bergenu je za trenutak korigovao planove, ali bilo je jasno već polovinom prvog poluvremena da Jagodina nema šta da traži u duelu sa Tertnesom. Zato je strateg domaćih Dragan Markov do kraja utakmice pružio šansu svim igračicama da igraju jednu evropsku utakmicu, jer ga već u sredu očekuje derbi 6. kola Arkus lige sa Naisom u Nišu.
-Čestitke norvežankama, što se tiče moje ekipe očigledno smo nezreli i neiskusni za ovakve utakmice. Previše tehničih greški da bi se pobedila ovakva ekipa. Žao mi je što nismo malo bolji rukomet pružili u ovakvoj utakmici, previše tehičkih greški, rekao je Markov.

ŽORK JAGODINA: Kostić, Adžić, Ćorović 1, Majkić 1, Pejović, Sukur 4, Gugač, Radović 4, Lovrić 1, Petkovska (9 odbrana), Janjić 1, Bojičić 2, Stojanović, Gojković 2
TERTNES: Lien (4 odbrane), Liljegren, Kjolholdt 6, Knutsen 2, Hilbi 1, Fantoft 1, Skarstein-Storeng, Holtet 3, Moen, Skogstrand (8 odbrana), Auberg, Larsen 2, Skindlo 5, Gald 4
Od početnih 2:0 Jagodine u 5. minutu, norveška ekipa je pravi preokret i u 12. minutu vodi sa 5:2. Jagodinke su u tom periodu promašile 4 zicera, samopouzdanje je palo na nulu, ređali su se promašaji sa linije od sedam i šest metara, odbrana je na trenutke pokazivala znake života, ali se potpuno raspala u drugom poluvremenu. Jagodina nije uspevala da nađe rešenje za odbranu i golmana Tertnesa. Svi pokušaji Jagodinki da bar budu ravnopravni učesnik utakmice raspadali na jakoj odbrani norvežanki. Brzi i efiaksni kontra napadi koji bi usledili, takođe, nisu imali adekvatan odgovor Jagodinki.